The call was published on 18/12/2020 on the website of the Municipality of Naples, promoted by
the Department of Culture and the Department of Sport.
The notice of the Call will be available in Italian and English on the Institutional website for forty-five days (Deadline: 02/02/2021, h 12.00), with the aim to involve artists from all over the world. The submitted projects will be evaluated by a Committee, appointed by the two Departments and made up of authoritative citizens of the art and culture sector and representatives of the world of sport and supporters. The work will be financed through a donation- based crowdfunding: a bank account will be made available by the Municipal Administration so anyone will be able to donate and the sculpture will belong forever to the Neapolitan people.
Here is the link:
https://www.comune.napoli.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/41815
Генерална дирекция „Комуникация“ на Европейския парламент обяви покана за набиране на предложения за отпускане на безвъзмездни средства (грантове) за съфинансиране на дейности на организации за ангажиране на гражданското общество, насочени към насърчаване на по-доброто разбиране на идентичността, ролята и политическия характер на Европейския парламент.
В Официалния вестник на ЕС от 10 юли е публикувано обявление, че Институтът на Европейската инвестиционна банка предлага възможност за финансово подпомагане чрез EIBURS в рамките на Програмата за знания.
В Официалния вестник на ЕС от 10 юли е публикувана покана за акредитация по Програма „Еразъм“ в областта на младежта.
В Официалния вестник на ЕС от 3 юли е публикувано обявление, че Институтът на Европейската инвестиционна банка предлага възможност за финансово подпомагане чрез EIBURS в рамките на Програмата за знания.
В Официалния вестник на ЕС от 30 юни са публикувани покани за представяне на предложения за отпускане на безвъзмездни средства за обикновени програми за насърчаване на селскостопанските продукти, прилагани на вътрешния пазар и в трети държави.
Едната покана се отнася за Обикновени програми, а другата за Многонационални програми. Целта на поканите е възстановяване на пазарната ситуация.
Крайният срок за представяне на предложения е 27 август 2020 г.
Пълният текст на поканите е достъпен на Портала за финансиране и обществени поръчки. Там ще намерите и насоките за кандидатите относно начина на представяне на предложенията. Цялата информация ще бъде актуализирана, ако е необходимо, на същия Портал.
В Официалния вестник на ЕС от 16 юни са публикувани покани за представяне на предложения за финансиране на европейски политически партии и политически фондации.
Генерална дирекция „Комуникация“ на Европейския парламент обяви покана за набиране на предложения за отпускане на безвъзмездни средства (грантове) за съфинансиране на комуникационни медийни дейности, насочени към насърчаване на по-доброто разбиране на идентичността, ролята и политическия характер на Европейския парламент.
В Официалния вестник на ЕС от 2 юни е публикувана покана за изразяване на интерес във връзка с подбор на външни членове на Комитета за контрол на одитите (ККО).
В Официалния вестник на ЕС от 28 май е публикувана покана за акредитация по Програма „Еразъм“ в областта на образованието за възрастни, професионалното образование и обучение и училищното образование.
В Официалния вестник на ЕС от 8 април е публикувана покана за изразяване на интерес за назначаване на член на Апелативния съвет на Европейската агенция по химикали.
В Официалния вестник на ЕС от 21 февруари са публикувани две покани за представяне на предложения - за обучение, конференция и обмен на персонал и за юридическо обучение и проучвания през 2020 г. в рамките на Програма „Херкулес III“.
В Официалния вестник на ЕС от 21 февруари е публикувана покана за представяне на предложения за сектора на дейност „Техническа помощ“ в рамките на Програма „Херкулес III“ през 2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 14 февруари е публикувана покана за акредитация за Харта за висше образование „Еразъм“ за периода 2021-2027 г.
Европейската програма на ЕС в областта на образованието, обучението, младежта и спорта за периода 2021-2027 г., предложена от Европейската комисия на 30 май 2018 г., все още не е приета от европейските законодатели. Покана за акредитация обаче се публикува, за да се улесни кандидатстването на потенциалните бенефициенти на безвъзмездни средства от Съюза веднага след като правното основание бъде прието от европейските законодатели.
В Официалния вестник на ЕС от 15 януари е публикувана открита покана за представяне на предложения в рамките на Европейска мрежа на Сеdefop относно професионалното образование и обучение.
В Официалния вестник на ЕС от 15 януари е публикувана покана за изразяване на интерес за подбора на член на Европейския фискален съвет.
Фискалният съвет се състои от председател и четирима членове. Неговата мисия е да допринася, в качеството си на консултативен орган, за упражняването на функциите на Комисията във връзка с многостранното фискално наблюдение на еврозоната.
В Официалния вестник на ЕС от 14 януари са публикувани покани за представяне на предложения относно предоставяне на безвъзмездни средства за мерките за информиране и насърчаване, свързани със селскостопанските продукти, прилагани на вътрешния пазар и в трети държави.
В Официалния вестник на ЕС от 14 януари е публикувана покана за представяне на предложения и свързани дейности в рамките на работния план за 2020 г. на съвместното предприятие „Горивни клетки и водород 2“.
Работният план, в който са посочени сроковете и бюджетът за дейностите, може да се намери на уебсайта на портала на участниците.
Там можете да намерите и информация за условията на поканата и свързаните дейности и насоки за кандидатите как да подават предложения. Ако е необходимо, цялата тази информация ще бъде актуализирана на портала на участниците.
В Официалния вестник на ЕС от 30 юли е публикувана открита покана за представяне на предложения в рамките на Европейска мрежа на Сеdefop относно професионалното образование и обучение. Поканата има за цел да избере кандидат от всяка отговаряща на условията държава (държави членки на ЕС, Исландия и Норвегия), с който Европейският център за развитие на професионалното обучение (Cedefop) ще сключи четиригодишно рамково споразумение за партньорство. Също така, Cedefop ще сключи с всеки от одобрените кандидати конкретно споразумение за отпускане на безвъзмездни средства за работен план, който да бъде изпълнен през 2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 10 юли са публикувани покани за представяне на предложения и свързани с тях дейности по работната програма на ЕНС за 2020 г. в обхвата на Рамковата програма за научни изследвания и иновации „Хоризонт 2020“.
Комисията прие Работната програма на ЕНС за 2020 г. (PDF) с Решение C(2019) 4904 от 2 юли 2019 г.
Работната програма на ЕНС за 2020 г., включително крайните срокове и бюджетите, са на разположение на уебсайта на портала за участници. Там ще намерите и информация за условията във връзка с поканите и свързаните с тях дейности, както и указания за кандидатите относно начина на подаване на предложения:
https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/home
В Официалния вестник на ЕС от 12 юни е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Европейски корпус за солидарност – Доброволчески екипи във високоприоритетни области.
В Официалния вестник на ЕС е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“, Ключово действие 3: Подкрепа за реформиране на политиката – Обединена европейска младеж.
В Официалния вестник на ЕС от 27 май е публикувана покана за представяне на предложения за подпомагане на дейности за повишаване на осведомеността относно ползата от интелектуалната собственост и вредата, която нанасят фалшифицирането и пиратството.
В Официалния вестник на ЕС от 4 април е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Работния план за 2019 г. на публично-частно партньорство „Биотехнологични производства“.
Кандидатите се приканват да представят предложенията си във връзка с поканата H2020-BBI-JTI-2019.
Работният план, който включва предвидените крайните срокове и бюджет за дейностите, е достъпен на уебсайта на „Финансиране и търгове“. На уебсайтът ще намерите и информация за условията на поканата и свързаните дейности, както и указанията за кандидатите относно начина на представяне на предложенията. Всички тези сведения при необходимост ще бъдат обновявани на същия Портал.
В Официалния вестник на ЕС от 25 март са публикувани три покани за представяне на предложения в рамките на Програма „Херкулес III“.
В Официалния вестник на ЕС от 11 март е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Схема за академична мобилност Intra-Africa.
В Официалния вестник на ЕС от 5 март е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Работната програма за отпускане на безвъзмездни средства в областта на трансевропейските далекосъобщителни мрежи по Механизма за свързване на Европа за периода 2014-2020 г.
Очакват се предложения по поканата CEF-TC-2019-3: Електронно архивиране.
Общият ориентировъчен бюджет за избраните предложения е 2,1 милиона евро.
Крайният срок за представяне на предложенията е 14 май 2019 г.
Документацията е публикувана на уебсайта на Механизма за свързване на Европа в областта на далекосъобщенията.
В Официалния вестник на ЕС от 13 февруари е публикувано обявление, че Институтът на Европейската инвестиционна банка предлага нова стипендия по линия на EIBURS към Програмата за знания.
В Официалния вестник на ЕС от 1 февруари е публикувана специфична покана за представяне на предложения относно Хартата за висше образование „Еразъм+“ за периода 2014-2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 15 януари е публикувана покана за представяне на предложения и свързани с това дейности по Работния план за 2019 г. на съвместното предприятие „Горивни клетки и водород 2“ (FCH 2).
Работният план, сроковете и бюджетът за дейностите, може да се намери на уебсайта на Портала на участниците. Ако е необходимо, цялата тази информация ще бъде актуализирана на Портала на участниците.
В Официалния вестник на ЕС от 15 януари са публикувани покани за представяне на предложения относно предоставяне на безвъзмездни средства за мерките за информиране и насърчаване, свързани със селскостопанските продукти, прилагани на вътрешния пазар и в трети държави в съответствие с Регламент (ЕС) № 1144/2014 на Европейския парламент и на Съвета.
В Официалния вестник на ЕС от 8 януари е публикувана покана за представяне на предложения и свързани с това дейности по Работната програма за 2019-2020 г. в рамките на Програмата за научни изследвания и обучения на Европейската общност за атомна енергия (2019-2020 г.), допълваща Рамковата програма за научни изследвания и иновации „Хоризонт 2020“.
В Официалния вестник на ЕС от 17 декември е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“, Ключово действие 3 – Подкрепа за реформиране на политиката, Инициативи за иновативна политика – Европейски проекти за перспективно сътрудничество в областта на образованието и обучението.
В Официалния вестник на ЕС от 10 декември е публикувана покана за представяне на предложения за 2019 г. – Европейски корпус за солидарност.
На 4 декември Европейският парламент обяви покана за нов многостранен рамков договор за услуги в три лота за предоставяне на външен експертен опит по регулаторни и политически въпроси в областта на съдебното сътрудничество.
На 17 ноември Европейският парламент обяви покана за представяне на оферти за множество рамкови договори за услуги в шест лота за предоставяне на външен експертен опит в областта на външната политика.
В Официалния вестник на ЕС от 20 ноември е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“, Ключово действие 3 - Подкрепа за реформиране на политиката, Социално приобщаване и общи ценности: приносът в областта на образованието и обучението. Поканата ще подпомага проекти за транснационално сътрудничество в областта на образованието и обучението.
В Официалния вестник на ЕС от 7 ноември е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“, KA3 – Подкрепа за реформиране на политиката – Мрежи и партньорства на доставчици на услуги в областта на професионалното образование и обучение (ПОО).
В Официалния вестник на ЕС от 5 ноември е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“, Ключово действие 3 - подкрепа за реформиране на политиката.
В Официалния вестник на ЕС е публикувана покана за представяне на предложения по „Подкрепа за информационните мерки в областта на общата селскостопанска политика (ОСП)“ за 2019 г.
В Официалния вестник на ЕС от 24 октомври е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“ за 2019 г.
Главна дирекция „Комуникация“ на Европейския парламент обяви покана за набиране на предложения за отпускане на безвъзмездни средства (грантове) за съфинансиране на събития, насочени към комуникационни дейности във връзка с предстоящите избори за Европейски парламент през 2019 г. в държавите членки.
В Официалния вестник на ЕС от 2 юли е публикувана покана за изразяване на интерес във връзка с подбор на външни членове на Комитета за контрол на одитите (ККО) на Европейската комисия.
В Официалния вестник на ЕС от 29 юни са публикувани покани за представяне на предложения за финансиране на европейски политически партии и политически фондации.
В Официалния вестник на ЕС от 28 юни са публикувани покани за представяне на предложения в рамките на Работната програма за отпускане на безвъзмездни средства в областта на трансевропейските далекосъобщителни мрежи по Механизма за свързване на Европа.
Генерална дирекция "Регионална и селищна политика" на Европейската комисия публикува покана за представяне на предложения относно „Подкрепа за мерки за информиране в областта на политиката на сближаване на ЕС“.
В Официалния вестник на ЕС от 11 юни е публикувано обявление, че Генерална дирекция „Енергетика“ на Европейската комисия отправя покана за представяне на предложения за отпускане на безвъзмездни средства. Предложенията трябва да са в съответствие с приоритетите и целите, определени в Многогодишната работна програма в областта на трансевропейската енергийна инфраструктура по Механизма за свързване на Европа за периода 2014-2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 30 май е публикувана покана за представяне на кандидатури „Здраве – 2018 г.“ в рамките на Третата програма за действие на Съюза в областта на здравето (2014 – 2020 г.).
Поканата за предложения е за отпускане на финансова помощ за конкретни действия под формата на безвъзмездни средства за проекти.
Крайният срок за подаване на предложения онлайн е 13 септември 2018 г.
Цялата информация с подробности относно кандидатстването по поканата може да видите на уебсайта на Изпълнителната агенция за потребителите, здравеопазването, селското стопанство и храните (Сhafea).
В Официалния вестник на ЕС от 17 май е публикувано обявление, че Генерална дирекция „Мобилност и транспорт“ на Европейската комисия отправя покана за представяне на предложения (МСЕ-Транспорт-2018 (Общ пакет) за отпускане на безвъзмездни средства. Предложенията трябва да са в съответствие с приоритетите и целите, определени в Многогодишната работна програма за финансова помощ в областта на Механизма за свързване на Европа (МСЕ), сектор „Транспорт“.
В Официалния вестник на ЕС от 15 май е публикувана покана за подаване на кандидатури за инициативата WiFi4EU (насърчаване на свързаността с интернет в местните общности) в областта на трансевропейските далекосъобщителни мрежи по Механизма за свързване на Европа.
В Официалния вестник на ЕС от 14 май е публикувана покана за представяне на предложения относно подкрепа за мерки за информиране в областта на политиката на сближаване на ЕС. Европейската комисия цели подбиране на потенциални бенефициенти за изпълнението на редица мерки за информиране, съфинансирани от ЕС. Основната цел е предоставянето на подкрепа за изготвянето и разпространението на информация и съдържание, свързани с политиката на сближаване на ЕС, като същевременно се зачита изцяло редакторската независимост на участващите страни.
В Официалния вестник на ЕС от 3 май са публикувани покани за представяне на предложения в рамките на Работната програма за отпускане на безвъзмездни средства в областта на трансевропейските далекосъобщителни мрежи по Механизма за свързване на Европа за периода 2014-2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 16 април е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“, Ключово действие 3: Подкрепа за реформиране на политиката – Обединена европейска младеж.
В Официалния вестник на ЕС от 11 април е публикувана покана за представяне на предложения и свързаните с това дейности в рамките на Работния план за 2018 г. на публично-частно партньорство „Биотехнологични производства“.
В Официалния вестник на ЕС от 21 март е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“, Ключово действие 3: Подкрепа за реформиране на политиката – Социално приобщаване и общи ценности: приносът в областта на образованието, обучението и младежта.
В Официалния вестник на ЕС от 2 март е публикувано обявление, че генерална дирекция „Съобщителни мрежи, съдържание и технологии“ на Европейската комисия отправя покана за представяне на предложения за отпускането на безвъзмездни средства. Предложенията трябва да са в съответствие с приоритетите и целите, определени в Работната програма за 2018 г. в областта на трансевропейските далекосъобщителни мрежи по Механизма за свързване на Европа за периода 2014-2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 22 февруари е публикувано обявление, че Генерална дирекция „Съобщителни мрежи, съдържание и технологии“ на Европейската комисия отправя три покани за представяне на предложения за отпускане на безвъзмездни средства. Предложенията трябва да са в съответствие с приоритетите и целите, определени в Работната програма за 2018 г. в областта на трансевропейските далекосъобщителни мрежи по Механизма за свързване на Европа за периода 2014 – 2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 16 февруари е публикувано обявление, че Институтът на Европейската инвестиционна банка предлага нова стипендия по линия на EIBURS към Програмата за знания.
Главна дирекция „Комуникация“ на Европейския парламент обяви покана за набиране на предложения за партньорство за съфинансиране на комуникационни медийни дейности, насочени към насърчаване на по-доброто разбиране на идентичността, ролята и политическия характер на Европейския парламент.
В Официалния вестник на ЕС от 1 февруари е публикувана специфична покана за представяне на предложения относно Хартата за висше образование „Еразъм+“ за периода 2014-2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 25 януари е публикувана покана за представяне на кандидатури „Здраве - 2018 г.“ в рамките на Третата програма за действие на Съюза в областта на здравето (2014-2020 г.).
Поканата е за отпускане на финансова помощ за конкретни действия под формата на безвъзмездни средства за проекти.
Крайният срок за подаване на предложения онлайн е 26 април 2018 г.
Цялата информация, отпускането и други критерии за финансово подпомагане на Цялата информация относно приемане на Работна програма за 2015 г., подбора, отпускането и други критерии за финансово подпомагане на действията по тази Програма, могат да бъдат намерени на уебсайта на Изпълнителната агенция за потребителите, здравеопазването, селското стопанство и храните Chafea.
В Официалния вестник на ЕС от 16 януари е публикувана покана за представяне на предложения и свързани дейности в рамките на Работния план за 2018 г. на съвместното предприятие „Горивни клетки и водород 2“.
Работният план, в който са посочени сроковете и бюджетът за дейностите, може да се намери на уебсайта на портала на участниците. На портала се намира и информация за условията на поканата и свързаните дейности, както и насоки за кандидатите как да подават предложения.
Крайният срок за подаване на предложения е 24 април 2018 г., 17:00 ч. (брюкселско време).
Ако е необходимо, цялата тази информация ще бъде актуализирана на портала на участниците.
В Официалния вестник на ЕС е публикувана покана за представяне на предложения за създаване на Общности на знанието и иновациите на Европейския институт за иновации и технологии (EIT).
Кандидатите се приканват да представят предложенията си по следната покана: EIT-KICS-2018.
Поканата покрива приоритетните области EIT „Градска мобилност“ (интелигентен, екологичен и интегриран транспорт) и EIT „Производство“ (производство с добавена стойност).
Крайният срок за подаване на предложения е 12 юли 2018 г., 17:00 ч. (брюкселско време).
Информация за условията на поканата, критериите за оценка и указанията за кандидатите относно начина на представяне на предложенията е достъпна на страницата KICs Call (Покана за ОЗИ) на уебсайта на EIT:
В Официалния вестник на ЕС от 12 януари са публикувани покани за представяне на предложения относно предоставяне на безвъзмездни средства за мерките за информиране и насърчаване, свързани със селскостопанските продукти, прилагани на вътрешния пазар и в трети държави в съответствие с Регламент (ЕС) № 1144/2014 на Европейския парламент и на Съвета за 2017 г.
УО на ОПИК уведомява всички кандидат-бенефициенти, че е извършено изменение в пакета документи по процедура на подбор на проекти BG16RFOP002-3.004 „Подкрепа за пилотни и демонстрационни инициативи за ефективно използване на ресурсите“ във връзка с допусната в критерий 4 от т. 3. „Критерии за оценка на допустимостта на проекта“ на Критериите и методологията за оценка на проектни предложения (Приложение К към Условията за кандидатства) техническа по своя характер грешка, която представлява очевидна фактическа грешка, състояща се в погрешно добавени думи, а именно „разработване на“.
Във връзка с гореизложеното е направено следното изменение:
В Официалния вестник на ЕС от 6 декември е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“, Ключово действие 3: Подкрепа за реформиране на политиката – Инициативи за иновации в политиката – Експериментални подходи в европейската политика в областта на образованието и обучението под ръководството на публични органи на високо равнище.
В Официалния вестник на ЕС от 25 октомври е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“.
В Официалния вестник на ЕС от 18 октомври е публикувана покана за подаване на заявления за кандидатстване за „Европейска столица на културата“.
В Официалния вестник на ЕС е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“ - KA3 – Подкрепа за реформиране на политиката – Съвместни квалификации в професионалното образование и обучение (ПОО).
В Официалния вестник на ЕС е публикувана покана за представяне на предложения по „Подкрепа за информационните мерки в областта на общата селскостопанска политика (ОСП)“ за 2018 г.
В Официалния вестник на ЕС от 6 октомври е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Многогодишната работна програма за финансова помощ в областта на Механизма за свързване на Европа (МСЕ), сектор „Транспорт“, за периода 2014-2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от е публикувана покана за представяне на предложения по „Подкрепа за мерките за информиране в областта на политиката на сближаване на ЕС“. Европейската комисия цели подбиране на потенциални бенефициенти за изпълнението на редица мерки за информиране, съфинансирани от ЕС. Основната цел е предоставянето на подкрепа за генерирането и разпространението на информация и съдържание, свързани с политиката на сближаване на ЕС, като същевременно се зачита изцяло редакторската независимост на участващите страни.
Главна дирекция „Комуникация“ на Европейския парламент обяви покана за набиране на предложения за грантове за съфинансиране на събития насочени към: насърчаване и умножаване на по-доброто разбиране на идентичността, ролята и политическия характер на ЕП; информиране на широката публика за активното участие на ЕП в области, които имат значение за гражданите на ЕС; разпространяване на информация и насърчаване на диалога относно дейностите на ЕП.
В Официалния вестник на ЕС от 2 август са публикувани покани за представяне на предложения и свързани с тях дейности по Работната програма на ЕНС за 2018 г. в обхвата на Рамковата програма за научни изследвания и иновации „Хоризонт 2020“ (2014-2020 г.).
В Официалния вестник на ЕС от 28 юли е публикувана покана за представяне на предложения за подпомагане на дейности за повишаване на осведомеността относно ползата от интелектуалната собственост и щетите от фалшифицирането и пиратството.
В Официалния вестник на ЕС от 1 юни е публикувана покана за изразяване на интерес към членство в групите от научни експерти и Научния комитет на Европейския орган за безопасност на храните (ЕОБХ).
В Официалния вестник на ЕС е публикувано обявление, че Генерална дирекция „Съобщителни мрежи, съдържание и технологии“ на Европейската комисия отправя четири покани за представяне на предложения в рамките на Работната програма за 2017 г. в областта на трансевропейските далекосъобщителни мрежи по Механизма за свързване на Европа (2014-2020 г.).
В Официалния вестник на ЕС от 20 април е публикувано обявление, че Генерална дирекция „Енергетика“ на Европейската комисия отправя покана за представяне на предложения за отпускане на безвъзмездни средства в областта на трансевропейската енергийна инфраструктура по Механизма за свързване на Европа за периода 2014-2020 г. Предложенията трябва да бъдат в съответствие с приоритетите и целите, определени в Многогодишната работна програма.
В Официалния вестник на ЕС от 16 март е публикувана покана за представяне на кандидатури в рамките на Третата програма за действие на Съюза в областта на здравето (2014-2020 г.). Поканата се отнася за „Здраве – 2017 г.“
В Официалния вестник на ЕС от 15 март е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Програма „Еразъм+“. Поканата се отнася за Ключово действие 3: Подкрепа за реформиране на политиката – Социално приобщаване чрез образование, обучение и младеж и ще подпомага проекти за транснационално сътрудничество в областите на образованието, обучението и младежта. Поканата се състои от две партиди – една за образованието и обучението (партида 1) и една за младежта (партида 2).
Главна дирекция „Комуникация“ на Европейския парламент обяви покана за набиране на предложения за партньорство за съфинансиране на комуникационни медийни дейности, насочени към насърчаване на по-доброто разбиране на идентичността, ролята и политическия характер на Европейския парламент.
На 8 декември 2016 г. бяха отворени конкурсите за 2017г. по програма ИКТ от „Хоризонт 2020“, за които повече информация може да намерите на https://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/calls/h2020-ict-2016-2017.html#c,topics=callIdentifier/t/H2020-ICT-2016-2017/1/1/1/default-group&callStatus/t/Forthcoming/1/1/0/default-group&callStatus/t/Open/1/1/0/default-group&callStatus/t/Closed/1/1/0/default-group&+identifier/desc
Call ICT-41-2017 е един от образуващите Next Generation Internet Initiative, разполага с бюджет 2 млн. евро и предложения за проекти могат да се подават до 25 април 2017 г.
След консултациите по NGI, които се състояха скоро, call ICT-41 е следващата стъпка на инициативата NGI и включването й в следващите Работни програми.
Допълнителна информация може да намерите в Work Programme Text и на Participants Portal, както и в futurium за въпроси и отговори и допълнителни материали.
На 7 март от 14:30 CET Европейската комисия ще проведе онлайн информационна сесия за ICT-41. Участието е безплатно и информация за него може да се намери на futurium.
По време на сесията е предвидено Proposers' time, в което може да се представят идеи за проекти и може да се потърсят потенциални партньори.
Ако искате да представите ваши идеи, може да ги изпратите до 3 март на
В Официалния вестник на ЕС от 12 януари са публикувани покани за представяне на предложения относно предоставяне на безвъзмездни средства за мерките за информиране и насърчаване, свързани със селскостопанските продукти, прилагани на вътрешния пазар и в трети държави в съответствие с Регламент (ЕС) № 1144/2014 на Европейския парламент и на Съвета за 2017 г.
В Официалния вестник на ЕС от 22 декември е публикувана покана за представяне на кандидатури в рамките на Третата програма за действие на Съюза в областта на здравето (2014-2020 г.). Поканата е връзка с Редки заболявания - Подкрепа за нови регистри се обявява покана за представяне (Покана № HP-06-2016). Поканата е за отпускане на финансова помощ за конкретни действия под формата на безвъзмездни средства за проекти.
В Официалния вестник на ЕС от 29 ноември е публикувана Покана за изразяване на интерес във връзка с подбор на външни членове на Комитета за контрол на одитите (ККО) – Специален съветник съгласно член 5 от Условията за работа на другите служители на Европейския съюз: външен член на Комитета за контрол на одитите (ККО) на Европейската комисия (2016/C 442 A/01).
В Официалния вестник на ЕС е публикувана покана за представяне на предложения по „Подкрепа за информационните мерки в областта на общата селскостопанска политика (ОСП)“ за 2017 г.
В Официалния вестник на ЕС от 20 октомври е публикувана покана за представяне на предложения, 2017 г. в рамките на Програма „Еразъм+“. Поканата се основава на Годишните работни програми на „Еразъм+“ за 2016 г. и 2017 г.
В Официалния вестник на ЕС от 14 октомври е публикувана покана за представяне на предложения по Програма „Еразъм+“, Ключово действие 3 – подкрепа за реформиране на политиката – Сътрудничество с гражданското общество в областта на младежта.
В Официалния вестник на ЕС от 13 октомври са публикувани покани за представяне на предложения в рамките на Механизма за свързване на Европа (МСЕ), сектор „Транспорт“.
В Официалния вестник на ЕС от 28 септември е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Годишната работна програма за 2016 г. за многосекторнa покана за представяне на предложения по Механизма за свързване на Европа.
В Официалния вестник на ЕС от 20 септември е публикувана покана за представяне на предложения в рамките на Работната програма за предоставяне на безвъзмездни средства в областта на трансевропейските далекосъобщителни мрежи по Механизма за свързване на Европа за периода 2014-2020 г.
В Официалния вестник на ЕС от 10 август е публикувана покана за представяне на предложения относно подкрепа за иновативни идеи и разработки на базата на Галилео – EGNOS.
Съфинансиране на наградите и подкрепата за разработки за иновативни приложения, базирани на технологията за ГНСС на ЕС (EGNOS и ГАЛИЛЕО). Целта е насърчаване на промишлените иновации и внедряването на високите технологии в Европа. Получателите на тази помощ ще търсят и други източници за съфинансиране на наградите и разработките.
В Официалния вестник на ЕС е публикувана покана към заинтересованите страни да представят предложения за целеви анализи.
Крайният срок за представяне на предложения е 19 август 2016 г.
На уебсайта на ESPON има формуляр и ръководство за кандидатстване в помощ на заинтересованите страни при изготвянето на техните предложения.
Location: Pisa, Italy
Dates: 4-15 April 2016
Website: www.hscr.sssup.it
Background and nature of the course
The volatility and complexity of conflict and post-conflict scenarios pose unprecedented challenges to health workers – both national and international – who are called to rehabilitate the physical and human health infrastructures. Lack of properly prepared professionals in this field has often resulted in reconstruction efforts characterized by weak analysis, little understanding, inadequate planning and poor implementation.
This Training Course intends to fill this gap as it aims to:
Introduce participants to the main features of conflict-ridden environments;
Identify and discuss the main features of health systems during protracted crises and recovery processes, and the most common distortions plaguing healthcare provision.
Analyse and reflect upon the challenges faced by health actors in countries affected or recovering from a conflict;
Introduce participants to recovery processes, to the dangers they pose and to the opportunities they provide for correcting long-standing distortions and creating more efficient and fair health systems;
Familiarize participants with the existing literature in this field and stimulate their interest in conducting further research.
Европейският парламент предвижда възлагане на обществена поръчка за услуги за дневен медиен мониторинг. Максималната продължителност на обществената поръчка е 48 месеца. Приложена ще намерите документацията на поканата за участие в процедура по възлагане, свързана с настоящата обществена поръчка, която ще ви предостави необходимата информация за евентуално представяне на оферта.
Revista Debater a Europa – n.º14
(ISSN 1647-6336)
Call for papers
Debater a Europa is a journal with peer-reviewed research studies and pending indexation (http://europe-direct-aveiro.aeva.eu/debatereuropa/). The journal is affiliated to the Centro de Informação Europe Direct in Aveiro (Aveiro Europe Direct Information Center) and to the Centro de Estudos Interdisciplinares do Século XX da Universidade de Coimbra – CEIS20 (Center for Interdisciplinary Studies of the Twentieth Century, University of Coimbra - CEIS20), with support from the Gabinete em Portugal do Parlamento Europeu (European Parliament Office in Portugal) and the Representação da Comissão Europeia em Portugal (European Commission Representation in Portugal).
The editorial team, João Rui Pita and Ana Leonor Pereira, is preparing the forthcoming issue, number 14, which will be devoted to the theme “Europe, pharmacy, medicines.”
Днес Европейската комисия прие серия препоръки към отделните страни членки във връзка с икономическата политика, за да се укрепи започналото преди година възстановяване. Препоръките се основават на подробни анализи на положението във всяка страна и в тях се предоставят насоки за засилване на растежа, повишаване на конкурентоспособността и създаване на работни места през 2014-2015 г.
Next session: from 12 May to 6 (13) June 2014.
Place: Tokyo
Open to all-sized companies and all business sectors, the next course will include: lectures on Japanese history, economy, politics and legal matters; joint seminars with Japanese business people (with role-play exercises about decision-making, team management and negotiation); Japanese language course, field trips and optional individual company visits.
Tuition fee: free of charge for SMEs*.
Какво подкрепя?
Проекти за трансгранично сътрудничество между културни и
творчески организации в рамките на и извън ЕС.
Мрежи, които подпомагат функционирането на културните и творческите сектори отвъд националните граници и усилват тяхната конкурентоспособност.
Превод на художествени произведения и популяризирането им на пазарите в рамките на ЕС.
Изтеглете съобщение с обявените покани по програма „Хоризонт 2020“ — програма на Европейския съюз за финансиране на научните изследвания и иновациите.
WIDER Innovation Fair has been conceived as a formidable opportunity to strengthen the transnational cooperation between research, development and innovation centres, intermediary bodies, public entities, end-user representatives and -mostly- businesses and MSMEs related to the eco-smart housing for independent living of an aging population in seven MED areas.
The participation is free, subject only to limited number of posts. For registration please refer to the project website (www.wider-project.eu ).
The EU-Japan Centre new training programme on Lean and Japanese best practices to start this fall in Europe.
As a spin-off of the already successful World Class Manufacturing training programme in Japan, the EU-Japan Centre is launching "Driving Competitiveness in the EU" targeting EU managers working with Lean, best practices and in the manufacturing division of their company, and looking for improvement of their company's competitiveness.
This programme will combine a visit in Europe to manufacturing plants of EU companies implementing Japanese best practices and an "introduction to lean / becoming lean" lecture.
The first session will be held at:
LEGO Systems A/S.
Denmark's world-famous toy manufacturer on the 14-15 November 2013.
Deadline for applications: 11 October 2013
Европейската комисия одобри финансирането за 248 нови проекта по програма LIFE+, която е фондът на Европейския съюз за околната среда. Проектите обхващат дейности в областта на опазването на природата, изменението на климата, политиката в областта на околната среда и информацията и комуникацията по екологични въпроси във всички страни от Съюза. Общите инвестиции са на стойност 556,4 млн. евро, от които 281,4 млн. евро ще бъдат предоставени от ЕС.
Периоди за прием на проекти: 24.06-05.07.2013 г.
Приемът е насочен към следните групи кандидати:
1) с одобрени проекти по мерки 112 „Създаване на стопанства на млади фермери” и 141 „Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране”;
2) производителите на плодове и зеленчуци от следния списък;
3) фермерите с проекти за модернизиране на стопанства от сектор „Мляко“ и други животновъдни сектори, в съответствие със стандартите на Общността, включително и с Директива 91/676/ЕИО (Нитратната директива).
!!! В този период на прием не е предвидено финансиране на фермери и признати организации на земеделски производители, които отглеждат зърнено-житни и маслодайни култури.
Изисквания към кандидатите по мярка 121
1.Да са регистрирани като земеделски производители по реда на Наредба № 3 от 1999 г. за създаване и поддържане на регистър на земеделските производители.
2.Икономическият размер на земеделското стопанство на кандидата да бъде поне 1(една) икономическа единица.
3.Общият размер на обработваемите земеделски площи на земеделското им стопанство да бъде не по-малко от 1 ха или 0,5 ха за трайни насаждения и/или лозя.
4.Юридическите лица да са получили минимум 50% от общия доход за предходната година от земеделски дейности, преработка на земеделска продукция и/или услуги директно свързани със земеделски дейности.
5. Юридическите лица да са функционирали най-малко 6 месеца преди датата на кандидатстване и да имат за предходната финансова година минимум 3500 евро доход от земеделски дейности, преработка на земеделска продукция и/или услуги, директно свързани със земеделски дейности, включително от получена публична финансова помощ, директно свързана с извършването на тези дейности и услуги.
6.Юридическите лица да са регистрирани по Търговския закон или Закона за кооперациите или Закона за вероизповеданията.
7.Едноличните търговци и юридическите лица търговци да са вписани в Търговския регистър към Агенцията по вписванията.
Финансиране
Минималният размер на общите допустими разходи за един проект е левовата равностойност на 3 500 евро.
Максималният размер на общите допустими разходи за целия период на прилагане на ПРСР 2007-2013 г. за един кандидат е левовата равностойност на 1 500 000 евро.
Финансовата помощ е в размер на:
• 60% от общите допустими разходи за млади фермери в необлагодетелствани райони или обхвата на местата от националната екологична мрежа Натура 2000;
• 50% от общите допустими разходи за млади фермери в райони различни от необлагодетелстваните и извън обхвата на местата по националната екологична мрежа Натура 2000.
• 50% от общите допустими разходи за земеделски производители в необлагодетелствани райони или обхвата на местата от националната екологична мрежа Натура 2000, които не са млади фермери;
• 40% от общите допустими разходи за всички останали земеделски производители.
Финансовата помощ е по-голяма с 10 % за:
1. инвестиции, директно свързани с производството на мляко;
2. инвестиции в сгради и оборудване с цел подобряване на енергийната ефективност на земеделското стопанство на кандидата;
3. инвестиции, свързани с производството на биогаз посредством използване на органични отпадъци, получени от земеделската дейност на стопанството на кандидата или от местно производство;
4. инвестиции, свързани с производството на електричество или топлинна енергия посредством преработка на биомаса, вкл. строителство или обновяване на складове за биомаса (за посрещане на собствени енергийни нужди на земеделската дейност на кандидата);
5. инвестиции за създаване и/или презасаждане на бързо растящи храсти и дървесни видове, използвани за производство на биоенергия;
6. инвестиции на ниво стопанство във водоспестяващи технологии, вкл. съоръжения за съхранение на водата, и пречистване на отпадъчни води от производството.
Допустими разходи
1.Закупуване на земя, необходима за изграждане на сгради за земеделската производствената дейност и/или за създаване/презасаждане на трайни насаждения – до 10% от всички допустими разходи по проекта.
2.Закупуване, строителство или обновяване на сгради и други недвижими активи, използвани за производствени нужди от земеделското стопанство. Разходите за закупуване на сгради и помещения са допустими единствено, ако мястото на провеждане на дейността е селски район. Разходите за закупуването на сгради и помещения не могат да надхвърлят 10% от всички допустими разходи по проекта.
3.Закупуване и/или инсталиране на нови машини, оборудване и съоръжения необходими за подобряване на производство, в т.ч. и за:
• опазване на околната среда,
• съхранение и подготовка на продукцията на стопанствата за продажба,
• за получаване на топлинна или електроенергия чрез използване на биомаса.
4.Създаване и/или презасаждане на трайни насаждения, включително трайни насаждения от десертни лозя, медоносни дървесни видове (за производство на мед) и бързо растящи храсти и дървесни видове използвани за производство на био-енергия.
5.Инвестиции за постигане на съответствие с нововъведените стандарти на Общността.
6.Инвестиции за съоръжения и съответно оборудване за производството на мед и други пчелни продукти, както и за развъждането на пчели-майки.
7.Рехабилитация на съществуващи и изграждане на нови напоителни/отводнителни съоръжения и малка инфраструктура, както и закупуване на необходимото оборудване за тяхната експлоатация.
8.Закупуване на специализирани транспортни средства .
9.Покриване на международно признати стандарти за:
• въвеждане на системи за управление в земеделските стопанства (напр. ISO 9000:2005; ISO 9001:2000; ISO 14001:2004 (EMAS); ISO/TR 10013:2001; ISO 19011:2002; ISO 27001; ISO 22000:2005, системи за управление, базирани на информационни технологии и др.),
• подготовка на сертификация по НАССР (Анализ на опасностите и контрол на критичните точки);
• въвеждане на Добри производствени практики (ДПП) в земеделските стопанства.
10.Закупуване на софтуер
11.Разходи, свързани с хонорари за архитекти, инженери и консултанти и с пред-проектни проучвания.
Как се кандидатства
Кандидатите по мярка 121 представят бизнес план с подробно описание на планираните инвестиции, за период не по-малък от 5 години, а в случаите на създаване на трайни насъждения или извършване на строително монтажни работи – за 10 годишен период. Бизнес палнът трябва да показва значително подобряване на цялостната дейност на земеделското стопанство на кандидата.
При закупуване на техника за обработка на почвата или събиране на реколтата, в бизнес плана трябва да бъде посочен размерът на земята, за който ще бъде използвана.
Консултантските разходи за подготовка на бизнес план се признават за разход по проекта и се финансират както останалите допустими разходи.
Пълна информация за реда и условията за кандидатстване по мярка 121 може да намерите в Наредбата оттук .
За разработка на проекти по Мярка 121, може да се свържите с консултантите на ЕВРО ПРОГРАМИ ЕООД на телефони 02/448 41 64, 0887 63 41 23 или e-mail: .
The Secretariat of the African, Caribbean and Pacific Group of States has the pleasure to inform you that the second Call for Proposals of the ACPCultures+ Programme has been launched on September,18 2012. It will be closed on December, 20 2012.
Европейската комисия публикува покана за представяне на предложения за информационни проекти свързани с общата селскостопанска политика на ЕС, които ще имат за цел да обясняват, допринасят, прилагат и развиват политиката; да представят европейския модел на земеделие и помагат на хората да го разберат; да информират земеделците и други заинтересувани страни в селските райони, както и да работят за повишаване осведомеността по въпросите и целите на тази политика.
Поканата за представяне на предложения се публикува един път годишно като ЕК приема предложения само от юридически лица, които са регистрирани поне през последните две години в държава-членка на ЕС.
Крайният срок за подаване на документи е 31 октомври 2012 г., а осъществяването на избраните проекти ще започне от 1 март 2013 г. и ще продължи до 28 февруари 2014 г.
Интернет страница за тази покана: http://ec.europa.eu/agriculture/grants-for-information-measures/
During the Researchers' Night in September 28, the Politecnico of Milan, the University of Studies of Milan and the Bicocca University of Milan organized a music competition open to solo singers and bands from all over Europe.
How to participate
The competition is open to all European musicians age, provided that the soloist, or at least one band member is a researcher (PhD, PhD, fellows, research assistants, researchers, professors, contractors, associates and ordinary) member university or research center officially recognized.
Registration and expiry
Applicants must register online at the website http://www.meetmetonight.it/concorso-musicale/ upload their tracks by 18:00 on 29 August 2012.
To the band/artist selected the promoters ensure:
- exhibition for day-stay residents to more than 150 km from Milan;
-an engineer;
-a sound system;
-a backline.
Any other special requirements will be borne by the band / artist will be notified and expressly approved by the organization.
Selection
A panel of experts will select the ten finalists who will compete during the final concert on 28 September in Milan.
Awards
The winner will receive two days in a recording studio for the recording of a single, followed by a tutor, as well as a plaque.
The 2° and 3° place will receive a plaque.
Information
Press MEETmeTONIGHT
Emanuela Capitanio
cell. +393474319334
Federico Cerrato
cell. +393488979909
E-mail: @ ufficio.stampa meetmetonight.it
Периоди за прием на проекти: 1-ви период: 14.05 – 27.05.2012; 2-ри период: 03.09 – 16.09.2012
Финансовата помощ по мярка 112 е предназначена за:
1. увеличаване икономическия размер на земеделското стопанство минимум с 3 икономически единици към периода на проверка за изпълнението на бизнес плана;
2. увеличаване обработваемата земеделска площ на земеделското стопанство;
3. създаване, презасаждане и възстановяване на трайни насаждения, ягодоплодни и лозя, включително винени;
4. подобряване на сградния фонд чрез извършване на строителство, реконструкция и/или ремонт на сгради, пряко свързани с дейността на стопанството;
5. подобряване механизацията на стопанството чрез закупуване на селскостопанска техника, машини, съоръжения и оборудване за нуждите на земеделското стопанство;
6. увеличаване броя на животните в стопанството;
7. придобиване на професионална квалификация в областта на земеделието;
8. достигане на съответствие със стандартите на Общността по отношение изискванията за безопасност на труда, опазване компонентите на околната среда, фитосанитарните, ветеринарно-санитарните изисквания, хигиена и хуманно отношение към животните;
9. завършване на курс, включващ обучение по основните проблеми по опазване компонентите на околната среда в земеделския сектор или участие в информационна дейност относно тези проблеми;
10. преминаване към биологично производство.
Финансиране
Общият размер на финансовата помощ за един кандидат е не повече от левовата равностойност на 25 000 евро.
Изплащането на помощта се извършва на два етапа, както следва:
1. първо плащане в размер на левовата равностойност на 12 500 евро - след одобрение на заявлението за подпомагане;
2. второ плащане в размер на левовата равностойност на 2500 евро за всяка икономическа единица увеличение спрямо първоначалното състояние на земеделското стопанство след проверка за изпълнението на бизнес плана на младия фермер.
Изисквания към кандидатите
Допустими за финансиране са кандидати, отговарящи на следните условия:
1. физически лица или еднолични търговци, които не по-рано от 14 месеца преди датата на подаване на заявлението за подпомагане са регистрирани за първи път като земеделски производители по реда на Наредба № 3 от 1999 г. за създаване и поддържане на регистър на земеделските производители;
2. са на възраст от 18 навършени до 40 ненавършени години към датата на подаване на заявлението за подпомагане;
3. не по-рано от 14 месеца преди датата на подаване на заявлението за подпомагане са започнали да отглеждат животни в собствен/нает животновъден обект и/или да стопанисват земя с цел производството на земеделска и животинска продукция;
4. не по-рано от 14 месеца преди датата на подаване на заявлението за подпомагане са подали заявление по схемата за единно плащане на площ и/или за необлагодетелствани райони, и/или за националните доплащания за животни в случай, че са подали такова;
5. не по-рано от 14 месеца преди датата на подаване на заявлението за подпомагане са започнали да се осигуряват като земеделски производители, в случай че се осигуряват като такива;
6. имат съответните професионални умения и познания, а именно:
а) средно образование в областта на селското стопанство или ветеринарната медицина или средно икономическо образование със земеделска насоченост и/или
б) висше образование в областта на селското стопанство или ветеринарната медицина или висше икономическо образование със земеделска насоченост и/или
в) завършен курс от минимум 150 часа в областта на селското стопанство и/или по мярка "Професионално обучение, информационни дейности и разпространение на научни знания" от ПРСР.
При условие, че кандидатът не отговаря на изискванията за професионални умения и познания той може да бъде одобрен за подпомагане в случай, че се задължи в представения бизнес план, да изпълни тези изисквания в 3-годишен период от сключването на договора за отпускане на финансовата помощ.
7. физическите лица и собствениците на еднолични търговци имат постоянен и настоящ адрес в общината или в една от общините, където извършват подпомаганата дейност, или в община, съседна на някоя от тях;
8. общият икономически размер на земеделското стопанството е не по-малко от 2 икономически единици;
9. са собственици и/или наематели и/или арендатори на земята, чийто размер се взема предвид при изчисляване на минималния икономически размер на стопанството, изискван по т. 8; договорите за аренда или наем трябва да са с минимален срок 5 години, като е допустимо не повече от 14 месеца от срока да е изтекъл към датата на подаване на заявлението за подпомагане;
10. не са одобрени за финансиране по реда на тази наредба или по мярка "Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране" от ПРСР;
11. не са получили финансова помощ, включително авансово или междинно плащане по мярка 121 "Модернизиране на земеделските стопанства" и/или мярка 122 "Подобряване икономическата стойност на горите", и/или мярка 123 "Добавяне на стойност към земеделски и горски продукти" от ПРСР.
Не се предоставя финансова помощ на кандидати, чието стопанство е съсобствено с друго/и лице/а, с изключение на случаите на съпружеска имуществена общност.
В случай, че кандидатът има трудови или служебни правоотношения за повече от 4 часа дневно, той се задължава в рамките до три месеца от датата на сключване на договора за отпускане на финансовата помощ да прекрати тези взаимоотношения или да ги ограничи до 4 часа дневно.
Пълна информация за реда и условията за кандидатстване по мярка 112 може да намерите в Наредбата оттук.
За допълнителни въпроси и разработка на проекти по Мярка 112, може да се свържите с консултантите на ЕВРО ПРОГРАМИ ЕООД на телефони 02/483 05 28, 0887 63 41 23 или e-mail: .
Срок за кандидатстване: от 19 Юли 2011 до 30 Септември 2011
Обявена е покана за проектни предложения за разработване на комуникационни мерки във връзка с общата селскостопанска политика.
Период за прием на проекти: 31.10. - 9.12.2011 г.
В момента са активни две покани за участие по секторна програма "Грюндвиг". За повече информация използвайте линка към сайта на Център за развитие на човешките ресурси. Ето ги и самите покани:
1.Национална покана за кандидатстване по дейност "Квалификационни дейности на служители в сферата на образованието за възрастни" по секторна програма "Грюндвиг". Повече информация на този адрес. Формуляр може да изтеглите оттук.
2.Национална покана за кандидатстване по дейност "Визити и обмен на кадри в сферата на образованието за възрастни" по секторна програма "Грюндвиг". Повече информация на този адрес. Формуляр може да изтеглите оттук.
Период за прием:
Мярка 313 предоставя помощ за инвестиции за развитие на туристическа инфраструктура, която е общинска или държавна собственост и/или за атракции за посетителите, които не генерират печалба, както и развитие и маркетинг на туристически продукти на местно ниво.
Обхват
Мярка 313 се прилага в 103 селски общини в България с население не надвишаващо 10 000 жители (списъкът е даден по долу)
Кой може да кандидатства
• Селски общини с население до 10 000 жители
• Юридически лица с нестопанска цел от селските райони
Финансиране
Общините могат да получат финансиране до 100% за своите проекти, а юредическите лица с нестопанска цел до 70%, като максималната стойност на помощта и в двата случая е 200 хил. евро.
Дейности, които ще се финансират
Финансова помощ се предоставя за инвестиции в следните дейности:
1. Изграждане или обновяване на туристическа инфраструктура, съоръжения и/или атракции за посетителите:
а) Атракции за посетителите и места за отдих и развлечения: посетителски центрове за представяне и експониране на местното природно и културно наследство;изграждане на малки по размер атракции на открито и закрито, малки по размер центрове за изкуство и занаяти, както и центрове за временни изложения с туристическа цел;
б) Съоръжения и места за спорт и отдих: туристически и колоездачни пътеки; инфраструктура и съоръжения за рафтинг, пешеходен туризъм, планински туризъм и други спортове;
в) Съоръжения за обществената инфраструктура – информационни пунктове, информационни табла и пътепоказатели за туристическите места и маршрути, заслони и съоръжения за безопасност и т.н.
2. Разработване и маркетинг на туристически продукти:
а) разработване на туристически маркетингови стратегии на местно ниво и информационни материали;
б) изграждане на електронни системи на местно ниво за резервации в селските райони.
Не се предоставя финансова помощ за следните дейности:
1. Изграждане и/или обновяване на инфраструктура и закупуване на оборудване за лов, скално катерене и голф;
2. Обновяване на паметници на културата от национално и световно значение, включени в класификацията на Националния институт за паметници на културата /НИПК/;
3. изграждане или обновяване на атракции и съоръжения за посетители, които генерират доходи и които не са общинска и държавна собственост.
Списък на селските общини в България с население не надвишаващо 10 000 жители.
Благоевград - Белица, Кресна, Струмяни
Бургас - Малко Търново
Варна - Аврен, Бяла, Ветрино, Девня, Суворово
Велико Търново - Златарица, Сухиндол
Видин - Белоградчик, Бойница, Брегово, Грамада, Димово, Кула, Макреш, Ново село, Ружинци, Чупрене
Враца - Борован, Мизия, Роман, Хайредин
Добрич - Крушари
Кърджали - Джебел
Кюстендил - Бобошево, Кочериново, Невестино, Рила, Сапарева баня, Трекляно
Ловеч - Априлци, Летница, Угърчин, Ябланица
Монтана - Брусарци, Вършец, Георги Дамяново, Медковец, Чипровци, Якимово
Пазарджик - Батак, Белово, Лесичево, Стрелча
Перник - Брезник, Земен, Ковачевци, Трън
Плевен - Искър, Пордим
Пловдив - Брезово, Кричим, Куклен, Лъки, Перущица
Разград - Самуил, Цар Калоян
Русе - Борово, Ценово
Силистра - Алфатар, Кайнарджа, Ситово
Смолян - Баните, Борино, Доспат, Неделино, Чепеларе
София-област - Антон, Божурище, Годеч, Горна Малина, Долна баня, Драгоман, Златица, Копривщица, Мирково, Пирдоп, Правец, Сливница, Чавдар, Челопеч
Стара Загора - Гурково, Николаево, Опан
Търговище - Антоново, Опака
Хасково - Ивайловград, Маджарово, Минерални бани, Симеоновград, Стамболово
Шумен - Венец, Каспичан, Никола Козлево, Смядово, Хитрино
Ямбол - Болярово
Пълна информация за реда за кандидатсване по тази мярка 313, може да прочетете в наредбата оттук.
За допълнителни въпроси и разработка на проектни документи за кандидатстване по мярка 313, може да се свържите с консултантите на ЕВРО ПРОГРАМИ на телефони 02/483 05 28, 0887 63 41 23 или e-mail:
The European Research Council (ERC) today opens its fifth call for proposals for the "ERC Starting Grants", targeted at early-career top researchers of any nationality, working - or moving to work - in host institutions in Europe. Open to all fields of research, including Social Sciences and Humanities, it will help emerging talent to pursue innovative ideas at the frontiers of knowledge. The total budget for this call amounts to €730 million, which is an increase of just over 10% from last year. The call will fund 500 to 600 talented researchers.
The ERC Starting Grant scheme helps filling Europe's funding deficit for the best up-and-coming researchers and enables them to get early scientific and professional independence. With up to €2 million per grant for up to five years, the scheme targets researchers having between two to twelve years of post-doctoral experience. The only selection criterion is scientific excellence. To date, 1 300 scientists have been awarded Starting Grants, including some coming from outside Europe. ERC grants are indeed one of the main EU instruments to tackle "brain drain" and to attract and retain the best researchers of any nationality.
Proposals have to be submitted via a Host Institution (university, public or private research centre), based in one of the 27 EU Members State or one of the 13 countries associated to the seventh EU Framework Programme for Research.
The selection of proposals is performed by highly recognised international peer review panels, including scientists from all over the world. Last year, the success rate of Starting Grants proposals was around 15%.
More information of the "ERC Starting Grants" call (2012)
The three domain deadlines:
Physical Sciences & Engineering: 12 October 2011
Life Sciences: 9 November 2011
Social Sciences & Humanities: 24 November 2011
- Call for proposals: Participant portal
- More on the ERC Grants
Background
The "Starting Grants" call is part of the ERC funding opportunities for 2012, which totals €1.6 billion and also comprises:
The fourth "Advanced Grant" call of €680 million for senior top researchers
(call publication in November 2011)
The new scheme "ERC Synergy", to be launched on a pilot basis to fund 10 to 15 exceptional projects. Gathering complementary skills, knowledge and resources, it will support small groups of researchers working jointly on a project. For this initiative a limited part of the ERC budget, €150 million, will be used.
(call publication in October 2011)
The recently introduced small-scale "Proof of Concept" scheme (totally €10 million), open to ERC grantees (call publication in February 2012, in addition to the currently ongoing call with a 8 November deadline).
These new ERC calls are part of the €7 billion package of the seventh Framework programme (FP7) for 2012. This is the biggest ever funding package under the FP7 and aims to kick-start innovation through research.
Set up in 2007, the European Research Council (ERC) aims to stimulate scientific excellence in Europe by supporting the very best, creative researchers. The ERC funds both top senior scientists ("ERC Advanced Grants") and younger, early-career research leaders ("ERC Starting Grants"). Scientific excellence is the only selection criterion in the ERC's peer reviewed grant competitions. The ERC operates according to an "investigator-driven", or "bottom- up", approach and there are no thematic priorities.
The ERC's overall budget is €7.5 billion from 2007 till 2013, with a steady yearly increase of the annual budget. To date the ERC has funded over 1800 top researchers to pursue their innovative, "blue-sky" research throughout Europe.
Links:
Министерство на регионалното развитие и благоустройството обяви на 18.07.2011 г. процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Оперативна програма "Регионално развитие" 2007-2013, Приоритетна ос 1 „Устойчиво и интегрирано градско развитие", операция 1.2. „Жилищна политика",
Програма REECL е разработена от Европейската комисия, Международната банка за възстановяване и развитие, и Агенцията за енергийна ефективност на Република България, с цел да се подпомогнат българските домакинства да намалят своите разходи за отопление. Тя представлява кредитен механизъм за финансиране на енергийната ефективност в жилищния сектор.
Краен срок: 31 юли 2014 г.
В Официалния вестник на ЕС от 6 април е публикувана покана за представяне на предложения по Програма „Медиа 2007" - развитие, разпространение популяризиране и обучение. Една от дейностите, които следва да бъдат осъществени е подобряване на професионалното обучение на специалистите от аудиовизуалния сектор.
Удължава се срокът за кандидатстване за Европейска награда в публичния сектор - EPSA. Новият срок е 13 април 2011 година. Това се налага поради големият интерес и желанието на организаторите да насърчат повече участници да се включат. Желаещите тази година могат да избират измежду следните три теми:
• Theme 1: Smart Public Service Delivery in a Cold Economic Climate
• Theme 2: Opening Up the Public Sector through Collaborative Governance
• Theme 3: Going Green: Concrete Solutions from the Public Sector
EPSA събира на едно място всички новаторски и успешни представители от европейския публичен сектор. Изключително добри административни практики,
постигнати при различни условия в Европа. Отличавайки някои примери на новаторски публични практики, наградата служи като катализатор за постоянно развитие и прогрес и предоставя възможност за разпространяване на добрите постижения.
Цели на EPSA са:
Визията е да създаде арена на която европейския публичен сектор би могъл да изпъкне и да се превърне в добър пример за останалия свят. Към тази обща перспектива се прибавят и конкретните цели на EPSA и те са:
· Да допринася за прогреса и внедряването на Лисабонската стратегия за растеж и работни места
· Да създава единно европейско публично пространство
· Да създава нови модели за решаване на административни проблеми
· Да поощрява конструктивната конкуренция между организациите в публичния сектор и да възнаграждава отличните постижения.
· Да се учи от европейския водещ опит (leading edge)
· Да създава мрежа от най-добри публични практики и по този начин да изгради условия за европейска учебна платформа и развитие на административни
решения.
Отделните категории ще популяризират ключовите елементи на публичната полза. Правейки това EPSA ще поощрява правителствата да модернизират своите
административни структури и практики, както и да определят основните теми на административната реформа в Европа.
Повече информация за апликационната форма и начинът за кандидатстване можете да намерите ТУК
Период за прием на проекти: 31.10. - 9.12.2011 г.
Този е-мейл адрес е защитен от спам ботове, трябва ДжаваСкрипт поддръжка за да го видите
Този е-мейл адрес е защитен от спам ботове, трябва ДжаваСкрипт поддръжка за да го видите
Планиран период на прием по схемата: декември 2010 - януари 2011
Без краен срок за кандидатстване
Без краен срок за кандидатстване
Без краен срок за кандидатстване
В Официалния вестник на ЕС от 3 март е публикувана поканата за представяне на кандидатури 2011 г. по втората програма за действие на Общността в областта на здравето (2008—2013 г.).
В рамките на втората програма за действие на Общността в областта на здравето (2008—2013 г.) официално се обявява покана за представяне на кандидатури за „Здраве — 2011 г.“.
Настоящата покана за представяне на кандидатури се състои от следните части:
Крайният срок за представяне на предложения за всяка покана е 27 май 2011 година.
Цялата информация, включително и Решение на Комисията от 22 февруари 2011 година за приемане на работния план за 2011 г. във връзка с изпълнението на втората програма за действие на Общността в областта на здравето (2008—2013 г.), както и относно подбора, предоставянето и други критерии за финансово участие (в ) дейностите по тази програма, могат да бъдат намерени на интернет страницата на Изпълнителната агенция за здравеопазване и въпроси, свързани с потребителите на следния адрес: http://ec.europa.eu/eahc
В броя на Официалния вестник на ЕС от 10 март 2011 е публикувана покана на съвместното предприятие SESAR (SJU), с което се отправя покана към евентуалните заинтересовани страни да направят предложение да станат „Асоциирани партньори“ на SJU.
Създаването на тази нова категория на партньорство към Програмата SESAR е в съгласие с нуждата за комплектуване на експертизи, предоставени от членовете на SJU към Програмата SESAR, в специфични области дефинирани в 6 различни лота.
Крайната дата за представяне на предложенията е 31 март 2011 г.
Инструкциите към кандидатите, изброяващи документите, които трябва да се представят, за да е валидно предложението, фигурират на интернет сайта: http://www.sesarju.eu/about/procurement
Покана за представяне на предложения по работна програма „Хора" на Седмата рамкова програма на ЕО за научни изследвания, технологично развитие и демонстрационни дейности за 2011 г.
В Официалния вестник на ЕС от 10 март е публикувано известие, с което се отправя покана за представяне на предложения по работна програма „Хора" на Седмата рамкова програма на Европейската общност за научни изследвания, технологично развитие и демонстрационни дейности (2007-2013 година) за 2011 г.
Кандидатите се приканват да представят предложенията си за следната покана. Срокът на поканата и бюджетът са дадени в съответния текст на поканата на интернет страницата на CORDIS.
Обособена програма „Хора"
Референция на поканата: FP7-PEOPLE-2011-NCP
Настоящата покана за представяне на предложения е свързана с работната програма за 2011 г., приета с Решение C(2010) 8947 на Комисията от 14 декември 2010 г.
Информация за условията на поканатa, работнатa програмa и указанията за кандидатите относно начина на представяне на предложенията са достъпни на интернет страницата на CORDIS: http://cordis.europa.eu/fp7/calls/
(Портал Европа)В Официалния вестник на ЕС от 26 февруари е публикувано обявление, че Комисията кани регистрирани в Европейския съюз организации да представят предложения за проекти по Програма LIFE+ за 2011 г.
В Официалния вестник на ЕС от 20 януари е публикувана покана за предложения по Програма „Prince 2010" - ЕС27. Общата цел на тази покана е да повиши информираността за ползите и предизвикателствата на разширяването на ЕС към Западните Балкани, Турция и Исландия, като включи в процеса основните заинтересовани страни, лицата, които влияят върху общественото мнение и професионалистите от медиите.
Петото издание на Европейската младежка седмица ще се състои в периода между 15 - 21 май 2011 г., под патронажа на Европейската комисия и с подкрепата на Националните агенции, администриращи програма „Младежта в действие" в 31 държави.
Програмата "Жан Моне" на Европейската комисия стимулира обучението, изследването и отразяването на европейската интеграция в университети в и извън Европейския съюз. Програма "Жан Моне" отпуска грантове за покриване на разходите за академични дейности, свързани с европейската интеграция, в университети в и извън Европейския съюз.
На 30.12.2010 г. дирекция „Европейски фондове за конкурентоспособност" на Министерството на икономиката, енергетиката и туризма - Управляващ орган на Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" 2007-2013 и Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия - Междинно звено по Приоритетни оси 1 и 2 на Оперативната програма, обявяват открита процедура за конкурентен подбор на проекти с определен срок за кандидатстване BG161PO003-2.1.11 „Технологична модернизация в малки и средни предприятия".
Основната цел на процедурата е да допринесе за повишаване на конкурентоспособността на българските малки и средни предприятия от високотехнологичните и средновисокотехнологични сектори, определени като приоритетни за развитието на националната икономика, чрез насърчаване на инвестициите в съвременни технологии и оборудване и предоставяне на достъп до професионални съвети и консултации, свързани с новите технологии, процеси, продукти и услуги.
Процедурата за безвъзмездна финансова помощ се реализира с финансовата подкрепа на Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие. Проектите ще се изпълняват на територията на Република България. Общият размер на безвъзмездната финансова помощ по процедурата е 97 791 500 лева.
Пълният пакет документи и Насоките за кандидатстване по процедурата са публикувани на следните интернет адреси: www.opcompetitiveness.bg и www.ibsme.org, както и на Единния информационен портал за обща информация за управлението на Структурните фондове и Кохезионния фонд на Европейския съюз в Република България: http://www.eufunds.bg/.
Проектните предложения се подават в териториалните звена на Междинното звено на Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" 2007-2013 - Изпълнителната агенция на насърчаване на малките и средните предприятия в градовете Благоевград, Бургас, Варна, Враца, Плевен, Пловдив, Русе, София, Стара Загора и Велико Търново.
Крайният срок за подаване на проектни предложения е 01.04.2011 г.
РЕЗЮМЕ на основните изисквания и прагове на финансиране можете да намерите ТУК
Управляващият орган на Оперативна програма „Административен капацитет” открива четири нови процедури за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ:
Click on "reference and Application forms" to access legal basis and Application documents;
Click on "selection status" to access information concerning comitology and final selections.
Citizenship projects
|
Application package
|
Deadline(s)
|
Selection status
|
Action 1 - Active Citizens for Europe |
|||
Measure 1.1 Town Twinning citizens meetings | ![]() ![]() ![]() |
15/02/2010 - closed | |
01/06/2010 - closed | |||
01/09/2010 | |||
Measure 1.2 Thematic Networking of Twinned Towns | ![]() ![]() ![]() |
15/02/2010 - closed | Results |
01/09/2010 | |||
Measure 2.1: Citizens' projects | 01/06/2010 - closed | ||
Measure 2.2: Support measures | 01/06/2010 - closed | ||
Action 2 - Active civil society in Europe |
|||
Measure 1: Structural support for European policy research organisations (think-tanks) |
15/10/2009 - closed
|
||
Measure 2: Structural support for civil society organizations at European level | |||
Measure 3: Support to projects initiated by civil society organisations |
15/02/2010 - closed
|
||
Action 3 - Together for Europe: including high visibility events, studies and information tools. | This action is managed by the Commission Directorate General for Education and Culture | ||
Action 4 - Active European Remembrance aiming at preserving the sites and archives associated with de deportations as well as the commemorating of victims of Nazism and Stalinism. |
30/04/2010 - closed
|
Културни дейности |
Референтен & прилагане |
Краен срок |
Избор статут |
|
|
||||
Направление 1.1 - Многогодишните проекти за сътрудничество |
10.01.2010 |
|
||
Направление 1.2.1 - Мерки за сътрудничество |
10.01.2010 |
|
||
Направление 1.2.2 - Литературният превод |
03.02.2010 |
|||
Направление 1.3.5 - Специални мерки: сътрудничеството с трети страни |
05.05.2010 |
|||
Направление 1.3.6 - Подкрепа за европейски културни фестивали |
15/11/2010 |
|
||
Направление 1.3.6 - Рамково споразумение за партньорство ( 3 години ) за европейските културни празници |
15/11/2010 |
|
||
Подкрепа за организации , действащи на европейско равнище в областта на културата ( Направление 2 ) |
||||
Направление 2 - Годишен |
15/09/2010 |
|
||
Направление 2 - Многогодишното |
15/09/2010 |
|
||
Елемент 3.2 - Проекти за сътрудничество между организациите, участващи в културния анализ на политиката |
01.10.2010 |
|
||
Последна актуализация: 28/07/2010 |
Артисти, преводачи, журналисти, изследователи и активисти в сферата на човешките права могат да кандидатстват за финансиране за пътуване в Европа по програма STEP Beyond на Европейската културна фондация (ECF).
На 4 юни 2010 г. Министерството на икономиката, енергетиката и туризма – Управляващ орган на Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" 2007-2013 г. и Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия - Междинно звено по Приоритетни оси 1 и 2 на Оперативната програма, обявяват открита процедура за конкурентен подбор на проекти с определен срок за кандидатстване BG161PO003-2.1.07 „Технологична модернизация в големи предприятия".
Откритата процедура за конкурентен подбор на проекти BG161PO003-2.1.07 „Технологична модернизация в големи предприятия" е с определен срок за кандидатстване и е с общ размер на безвъзмездната финансова помощ 58 674 900 лева.
Обявената процедура за безвъзмездна финансова помощ се реализира с финансовата подкрепа на Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие. Проектите ще се изпълняват на територията на Република България.
Пълният пакет документи и Насоки за кандидатстване по процедурата са публикувани на Интернет страницата на Управляващия орган на Оперативната програма www.opcompetitiveness.bg, на интернет страницата на ИАНМСП - Междинно звено по приоритетни оси 1 и 2 на Оперативната програма www.ibsme.org, както и на Единния информационен портал за обща и специализирана информация за управление на Структурните фондове и Кохезионния фонд на Европейския съюз в Република България www.eufunds.bg.
Проектните предложения се подават в териториални звена на Междинното звено по приоритетни оси 1 и 2 на Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" 2007 – 2013 г. – Изпълнителната агенция на насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) в градовете: Благоевград, Бургас, Варна, Враца, Плевен, Пловдив, Русе, София, Стара Загора и Велико Търново.
Крайният срок за подаване на проектни предложения е 07.09.2010 г., 16.00 часа.
Управляващият орган на Оперативна програма "Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" 2007-2013 публикува актуализиран вариант на ОП "Конкурентоспособност".
Общият размер на безвъзмездната финансова помощ по схемата е 97 791 500 лева.
Допустими за финансиране са следните дейности:
• Закупуване и въвеждане в експлоатация (доставка, монтиране и първоначално изпитване) на машини, съоръжения и оборудване, представляващи дълготрайни материални активи, включително закупуване на компютърно оборудване, нужно за работа с компютърните приложения, пряко свързани с производствения процес и неговото управление;
• Закупуване и въвеждане в експлоатация на дълготрайни нематериални активи - софтуерни приложения за управление на производствения процес и/или специализирани компютърни приложения за дизайн и разработване на продукти, права по патенти, лицензи, „ноу-хау” или не патентовани технически познания и др., представляващо дълготраен нематериален актив.
• Консултантски услуги, свързани с въвеждането на новите технологии, процеси, продукти/услуги в предприятието, в т.ч. разработване на бизнес и маркетингови стратегии, свързани с новите технологии, процеси, продукти/услуги;
• Консултантски услуги за изготвяне на проектното предложение по настоящата процедура - до 5% от общите допустими разходи по проекта, но не повече от 10 000 лева.
Крайният срок за подаване на проектни предложения е 10.08.2010 г., 16.00 часа.
Район, в който предприятието извършва дейност |
Микро п-я |
Малки п-я |
Средни п-я |
Югозападен | 60% | 55% | 50% |
Южен централен и Североизточен | 65% | 60% | 55% |
Югоизточен, Северен централен и Северозападен |
70% | 65% | 60% |
Микро п-я |
Малки п-я |
Средни п-я |
|
Минимален размер |
50 000 лв. | 200 000 лв. | 200 000 лв. |
Максимален размер |
200 000 лв. | 1 000 000 лв. | 2 000 000 лв. |
Разходи за консултантски услуги за изготвяне на проектното предложение по настоящата схема - до 5% от общите допустими разходи по проекта, но не повече от 10 000 лева.
ЕНЕРГЕТИКАТА И ТУРИЗМА
ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ЗА НАСЪРЧАВАНЕ НА МАЛКИТЕ И СРЕДНИТЕ ПРЕДПРИЯТИЯ
ОБЯВА
Изпълнителна агенция за насърчаване на малките и средните предприятия - Договарящ орган по приоритетни оси 1 и 2 на Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" 2007-2013 кани желаещите да представят проектни предложения по Приоритетна ос 1: „Развитие на икономика базирана на знанието и иновационни дейности", област на интервенция 1.1. „Подкрепа за иновационни дейности в предприятията", операция 1.1.1.„Подкрепа за създаване и развитие на стартиращи иновативни предприятия", като ОБЯВЯВА процедура за подбор на проекти: BG161PO003-1.1.03 „Развитие на стартиращи иновативни предприятия чрез подкрепа за внедряване на иновативни продукти, процеси и услуги".
Основната цел на процедурата е да предостави интегрирана консултантска и инвестиционна подкрепа на българските стартиращи иновативни предприятия в изпълнението на успешни проекти за внедряване в производството и пазарна реализация на иновативни продукти, процеси и услуги (като услугите следва да са резултат от внедрен иновативен процес или продукт) с висока добавена стойност.
Предоставената безвъзмездна помощ трябва да отговаря на условията за държавни помощи. Приложимите режими на държавни помощи по отношение на безвъзмездната финансова помощ в рамките на настоящата процедура са, както следва:
1/ Режим за регионална помощ съгласно Глава ІІ, чл. 13 на Регламент на Комисията (ЕО) № 800/2008 от 6 август 2008 година относно деклариране на някои категории помощи за съвместими с общия пазар в приложение на членове 87 и 88 от Договора (Общ регламент за групово освобождаване, публикуван в Официален вестник на Общността (OB L 214/09.08.2008), прилаган за частта от проекта, касаеща инвестиции.
2/ Режим „de minimis" (минимална помощ) съгласно Регламент на Комисията (ЕО) 1998/2006 от 15 декември 2006г. относно прилагането на чл. 87 и 88 от Договора за създаване на ЕО към помощта de minimis (ОВ L 379/28.12.2006), прилаган за частта от проекта, касаеща предоставянето на услуги.
Процедурата за подбор на проекти се реализира с финансовата подкрепа на Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие. Проектите ще се изпълняват на територията на Република България. Общият размер на безвъзмездната финансова помощ по процедурата е 19 558 300 лева.
Допустими за финансиране са следните дейности:
По елемент „Инвестиции" допустими са следните дейности:
ð Придобиване на ново оборудване, необходимо за внедряване на иновативния продукт, процес или услуга;
ð Придобиване на комплектни възли, агрегати и детайли, които се влагат при създаване на части от или на цялата поточна линия за производство на иновативния продукт/реализация на иновативния процес;
ð Придобиване на специализиран софтуер, свързан с внедряването на иновативния продукт, процес или услуга;
ð Подобряване на функционалните характеристики на съществуващи сгради и/или производствени помещения чрез извършване на строително-монтажни работи (СМР), пряко свързани с инсталирането на закупеното по проекта оборудване - не повече от 30% от общите допустими разходи по проекта.
По Елемент „Услуги" допустими са следните дейности:
ð Консултантски услуги, свързани със създаване/оптимизиране на технологии за производство на иновативния продукт, респективно за внедряване на иновативния процес или услуга;
ð Консултантски и юридически услуги, свързани със защита на правата върху интелектуална собственост по внедряваните по проекта иновативни продукти/процеси/услуги. Допустимите консултантски и юридически услуги не касаят първоначална защита свързана с подаване на заявки пред Патентно ведомство или юридическа защита при оспорване права по интелектуална собственост. Допустимите консултантски и юридически услуги не включват разходи, възникнали по време на изпълнение на проекта, и свързани със съдебни спорове по отношение на внедрявания иновативен продукт, процес или услуга;
ð Консултантски услуги, свързани с разработване на маркетингови планове и стратегии за реализация на внедрените в производство иновативни продукти, процеси и услуги - извършване на маркетингови проучвания и анализи, планиране на канали за комуникация с пазара и клиентите, развитие на дистрибуционни мрежи;
ð Консултантски услуги от инженерно-технически характер, свързани с процеса на внедряване на иновативния продукт, процес или услуга;
ð Услуги, свързани със сертификация на иновативния процес или услуга, респективно получаване на продуктово съответствие за иновативния продукт, в съответствие с приложимите стандарти;
ð Визуализация на проекта - до 3 000 лева;
ð Одит на проекта - не повече от 1% от общите допустими разходи по проекта.
Проектните предложения се подават в териториалните звена на Междинното звено на Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" 2007 -2013 - Изпълнителната агенция на насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) в градовете Благоевград, Бургас, Варна, Враца, Плевен, Пловдив, Русе, София, Стара Загора и Велико Търново.Настоящата процедура е открита процедура за подбор на проекти, покриващи определени изисквания за качество, без определен срок за кандидатстване, като за финансиране се одобряват само тези проектни предложения, чиято оценка е равна или надвишава 70% от максималния брой точки. Одобрените проекти получават финансиране по реда на тяхното постъпване до изчерпване на предвидените средства по настоящата процедура за подбор на проекти.
Индикативната годишна работна програма за предстоящите през 2010 г. процедури за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ, беше одобрена и приета на петото заседание на Комитета за наблюдение на ОП "Регионално развитие" 2007-2013 г., който се проведе на 3 и 4 декември 2009 г.
Шестото официално заседание на Комитета за наблюдение (КН) на Оперативна програма „Административен капацитет" (ОПАК) се състоя на 19 октомври тази година, съобщи правителствената прес служба. На заседанието Комитетът одобри три нови процедури, които Управляващият орган ще открие до края на годината.
Първата е по подприоритет 2.1. „Модерно управление на човешките ресурси в държавната администрация". Процедурата ще бъде обявена през декември, а крайният срок за подаването на предложения е месец февруари 2010 г. По нея ще може да кандидатства администрацията на МС.
Целта на процедурата е да се подобри системата за заплащане и мотивацията на служителите, което ще повиши качеството на работа в държавния сектор.
Втората процедура е по подприоритет 2.2. „Компетентна и ефективна държавна администрация". Тя ще бъде обявена през ноември, а крайният срок за подаването на предложения е месец януари 2010 г. Бенефициент е Институтът по публична администрация (ИПА).
Целта на процедурата е да се укрепи капацитетът на ИПА и да се предоставят качествени и ефективни обучения за централната, областните и общинските администрации.
Последната процедура е по подприоритет 3.1 „Подобряване на обслужването за гражданите и бизнеса, в това число чрез развитие на електронното управление". Тя ще бъде обявена през месец 2009 г., проектни предложения ще могат да се подават до януари 2010 г.
Тази процедура е насочена към Министерството на транспорта информационните технологии и съобщенията. Нейната цел е да гарантира предоставянето на качествени и насочени към потребителя електронни административни услуги.
На заседанието беше одобрен актуализиран вариант на Годишния доклад за изпълнението на програмата за 2008 г.
Комитетът прие незначителни промени в ОПАК, свързани с промяната в структурата на Правителството. Засега не съществува необходимост от преразглеждане на приоритетите на Оперативната програма.
С постановление № 194 новото българско правителство закри Министерството на държавната администрация и административната реформа (МДААР). В Министерството на финансите (МФ) се създаде дирекция „Оперативна програма „Административен капацитет", която пое ролята на УО на програмата. Към администрацията на Министерския съвет (МС) преминаха функциите, свързани с изграждането и развитието на административните структури, управлението на човешките ресурси в държавната администрация, контролът в държавната администрация и административното регулиране. Към Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС) преминаха функциите, свързани с развитието на електронното управление и административното обслужване по електронен път.
От стартирането на програма ОПАК са отворени общо 26 процедури, 260 проекта са одобрени за финансиране, а сключените договори са на стойност от близо 140 млн. лв. Реално изплатените средства са над 62,6 млн. лв.
До този момент по ОПАК са изплатени над 67,8 млн. лв. лв., като с тази сума изплатените средства по ОПАК от програмния бюджет за 2008 г. стават 100 %. За последните две години по ОПАК са усвоени 19,21 % от цялата сума от 181 млн. евро по програмата за 2007 - 2013 г.
(Портал Европа)Министерство на регионалното развитие и благоустройството обявява процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Оперативна програма “Регионално развитие” 2007-2013, Приоритетна ос 1 „Устойчиво и интегрирано градско развитие”, операция 1.4. „ Подобряване на физическата среда и превенция на риска”, по Схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/1.4-05/2009 „Подкрепа за интегрирано и устойчиво развитие чрез подобряване на градската среда”, съобщават от Управляващия орган на Оперативната програма.
Схемата за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ цели:
Схемата за безвъзмездна финансова помощ се реализира с финансовата подкрепа на Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие. Проектите ще се изпълняват на територията на Република България в рамките на 86 общини от агломерационните ареали.
Дейностите, които ще получат подкрепа, включват:
Проектните предложения се подават на адрес:
гр. София, п. к. 1202, ул. “Св. Св. Кирил и Методий” № 17-19,
Министерство на регионалното развитие и благоустройството,
Главна дирекция „Програмиране на регионалното развитие”,
Отдел „Изпълнение на програмните приоритети”.
Краен срок за подаване на проектни предложения: 08 януари 2010 година.
Освен на страниците на Министерството и на Управляващия орган документите, необходими за кандидатстване може да видите и тук:
Пакет документи за кандидатстване (149.69 Kb)
Насоки за кандидатстване (3.03 Mb)
Договор (1.2 Mb)
(Портал Европа)Средносрочно рамково споразумение и два договора за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ между Министерството на регионалното развитие и благоустройството и Агенцията за социално подпомагане ще бъдат подписани на 25 септември 2009 г.,съобщават от Управляващия орган на Оперативна програма „Регионално развитие”. Подписването ще бъде от 12,00 часа в зала „Пресцентър” на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Въз основа на подписаните документи Агенцията за социално подпомагане ще получи 5 480 687 лева за реконструкция, обновяване и подобряване на достъпа за хора с увреждания на сградите, в които са ситуирани Дирекциите ”Социално подпомагане” към Агенцията за социално подпомагане. Средствата са по схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG 161 PO 001/1.1-03/2008 „Подкрепа за осигуряване на подходяща и рентабилна държавна социална инфраструктура, допринасяща за развитието на устойчиви градски ареали”.
Чрез предоставената финансова подкрепа от ОПРР ще се ремонтират, реконструират, въведат мерки за енергийна ефективност и ще се изгради достъпна среда в общо 89 Дирекции „Социално подпомагане” и филиалите им в 81 общини от агломерационните ареали, като ще се създадат условия за по-ефективно и по-широко социално обслужване на населението.
(Портал Европа)От днес започва набирането на проектни предложения по Програмата за трансгранично сътрудничество между България и Турция по Инструмента за предприсъединителна помощ, съобщават от Министерството на регионалното развитие. Управляващ орган по Програмата е Главна дирекция „Програмиране на регионалното развитие" към Министерство на регионалното развитие и благоустройството на Република България с ръководител зам.-министър Лиляна Павлова.
Целта на програмата е да се насърчи устойчивото икономическо развитие, да се подобри цялостното социално развитие и качеството на живота, както и да се насърчи сближаването между хората и общностите в трансграничния район.
Общата стойност на средствата по програмата за периода 2007 – 2009 г. е 11,814 млн. евро, като от тях 10,042 млн. евро са от ЕС, а останалите 1,772 млн. евро са национално съфинансиране от българска и турска страна.
Предвидената сума по първата покана за проектни предложения е 6,294 млн. евро. Отпусканите суми за отделни проекти ще бъдат между 10 000 евро и 600 000 евро.
За финансиране по програмата се кандидатства по двете направления: Устойчиво социално и икономическо развитие и Подобряване на качеството на живот.
Проектни предложения могат да подават местни, регионални или национални власти, национални и регионални агенции, администрации на природни паркове, здравни заведения, културни институции, обществени центрове/читалища, регионални агенции по заетост, неправителствени или нестопански организации, образователни институции, еврорегиони и др.
Задължително условие за всеки проект е да има поне един партньор от всяка страна на граничния регион, а водещият партньор да е регистриран в допустимия пограничен район между България и Турция поне 12 месеца преди подаването на проектните предложения.
Избираемият район от българска страна обхваща областите Бургас, Ямбол и Хасково, а от турска страна - провинциите Одрин и Къркларели.
Крайният срок за подаване на проектни предложения е 28 декември 2009 г.
Пакет документи за кандидатстване (3.6 MB)
Интернет страници с информация по програмата:
www.ipacbc-bgtr.eu; www.bgregio.eu; www.mrrb.government.bg; http://soi.tika.gov.tr; www.eufunds.bg
В Официалния вестник на ЕС от 25 и 26 септември са публикувани 4 обяви за конкурси за проектни предложения по програма МЕДИА 2007.
Това са:
Конкурс за проектни предложения — EACEA/23/09 — МЕДИА 2007: Аудиовизуални фестивали
Повече за всеки един конкурс може да научите като последвате съответната връзка.
(Портал Европа)Покана за представяне на предложения — Програма „Култура“ (2007—2013 г.) — Изпълнение на дейностите по програмата: проекти за многогодишно сътрудничество; мерки за сътрудничество; специални дейности (трети страни); и подкрепа на органи, действащи на европейско равнище в областта на културата, крайни срокове - различни;
За повече информация тук
Кои сме ние
ЕВРОПА ДИРЕКТНО в Стара Загора е член на мрежата ЕВРОПА ДИРЕКТНО в България, която от своя страна е част от група центрове EUROPE DIRECT, разположени в цяла Европа. Благодарение на тези центрове гражданите имат достъп до Европа и могат да участват в дебати за бъдещето на ЕС. Мрежата се ръководи от Европейската комисия.
Можете да ни задавате въпроси за политиките, програмите и приоритетите на ЕС и да се включите в мероприятия за бъдещето на ЕС.
Освен това посещаваме училищата, където правим презентации, организираме дискусии за ЕС и осигуряваме официални публикации.
Предоставяните от нас услуги са безплатни за участващите граждани.
Имайте предвид, че не предлагаме правни консултации, нито тълкуване на законодателството на ЕС.
За да получите повече информация за центровете в държавите — членки на ЕС, включително в България, щракнете тук.
Свържете се с нас
ЕВРОПА ДИРЕКТНО СТАРА ЗАГОРА
Адрес: ул. „Ген. Столетов“ №127
Телефон: 042 605 007
Работно време
Понеделник -четвъртък: 09:00-12:30 / 13:30-18:00
Петък: 9:00-12:30 / 13:30-17:00
Социални медии
https://www.facebook.com/europedirectstarazagora
https://twitter.com/europedirectsz
Уебстраница/Уебсайт
Електронната книга „Европейски приказки под липите" е второ допълнено издание. Първата версия е създадена в рамките на EUROWEEK 2010 STARA ZAGORA. Изтеглете книгата в различни формати за електронни устройства:
Едно от най-успешните издания на Европа Директно – Стара Загора, създадено от колегите ни от Мадрид, също се нуждаеше от промяна, за да влезе в крак с новите условия. Отново с помощта на Европа Директно – Мадрид, екипът ни обнови „Познавате ли природата на Европейския съюз?" и я предоставя за свободен достъп за всички електронни четци. Приятно забавление! Изтеглете книгата в различни формати за електронни устройства:
Европа Директно Стара Загора - дейност, мисия, функции